Poradna


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/143350/virtual/www/wp-content/themes/helping-hand/include/shortcodes.php on line 149
Vzdělání je velmi důležité pro náš další život, ovlivňuje to, jakou práci získáme a jakého postavení ve společnosti dosáhneme. Záleží na výběru vhodné školy. Každý z nás má talent na jiné věci a baví ho jiná činnost. Proto je lepší, když studujeme obor, který nás baví a o kterém víme, že ho jednou budeme chtít vykonávat. Následující odkazy Ti pomohou zjistit, na co máš talent a vlohy a pomohou Ti při výběru správného typu školy.

Užitečné odkazy:
Nejen dobré vzdělání nám zaručí bezstarostnou budoucnost. Musíme se umět postarat sami o sebe až školu opustíme a až dosáhneme dospělosti. Je důležité vědět něco o tom, jak se hledá práce, kde je dobré se zaregistrovat a na koho se obrátit. Nabízíme Ti několik dobrých internetových stránek, kde získáš informace o tom, co je to pracovní poměr, jak vzniká, jak končí, co je to pracovní smlouva atd. Dále zde najdeš různé vyhledávače zaměstnání a údaje o úřadu práce. Pokud potřebuješ najít nějaké informace o sociálním zabezpečení a dávkách, na které máš nebo budeš mít nárok, nabízíme Ti stránky www.cssz.cz a další.

Užitečné odkazy:
Ne každý z nás má to štěstí, že se narodil v dobře fungující rodině, která se o něho stará. Některé děti musí vyrůstat v různých zařízeních ústavní výchovy. Chtěli bychom Ti pomoci poznat, jaké jsou možnosti náhradní rodinné péče, pěstounské péče a jaká vlastně je ústavní výchova v České republice. Ústavní výchova nahrazuje výchovu rodičů v rodinném prostředí, kteří se z různých důvodů nemohou o své děti starat. V ČR existují dva typy ústavní výchovy. Děti do tří let jsou umísťovány do kojeneckých ústavů či dětských domovů, které jsou spravovány Ministerstvem zdravotnictví. Děti starší jsou umísťovány do takzvaných školských zařízení, která spravuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Tato zařízení jsou diagnostický ústav, dětský domov, dětský domov se školou, výchovný ústav a středisko výchovné péče.

Užitečné odkazy:
Máš problémy s kamarády, s přítelem (přítelkyní), s učitelem nebo vychovatelem? Trápí Tě něco? Bojíš se něčeho? Ubližuje Ti někdo? Nevíš si rady nebo prostě jen nerozumíš nějakému pojmu a potřebuješ se něco dozvědět (šikana, diskriminace, násilí, závislost, sexuální problémy, mentální anorexie...)? Našli jsme pro Tebe několik jednoduchých internetových stránek, ve kterých se budeš jistě dobře orientovat. Tyto odkazy jsou vybrány z různých oblastí a nabízejí Ti tak mnoho odpovědí na Tvé otázky. Nenajdeš-li svou odpověď, obrať se na nás, jsme tu od toho, abychom Ti poradili s čímkoliv.

Užitečné odkazy:
Žijeme v demokratické společnosti a ta se vyznačuje tím, že máme mnoho práv. Tato práva nesmí být porušována, což nám zaručují dokumenty, které naše republika přijala, jako je například Úmluva o právech dítěte, Všeobecná deklarace lidských práv, Listina základních lidských práv a svobod atd. Zároveň s právy máme ale také povinnosti, které jsou součástí těchto dokumentů. Svých práv se můžeme dovolávat u soudů a jiných orgánů.

Užitečné odkazy: